Profesor

Michael Mangan


jest konsultantem d/s rozwoju programów badawczych i dydaktycznych oraz współpracy międzynarodowej.
Profesor Michael Mangan uzyskał tytuł magistra i stopień doktora na Uniwersytecie w Cambridge (Wielka Brytania). Był profesorem na Uniwersytecie Walijskim w Aberystwyth, na Uniwersytecie De Monfort w Leicester, aktualnie jest Profesorem dramy na Uniwersytecie w Exeter. Jego główne zainteresowania obejmują szeroki obszar teatru i społeczeństwa: opublikował książki, artykuły i wystąpienia z zakresu wielu zagadnień, w tym takich jak: teatr i płeć kulturowa, teatr i sprawiedliwość społeczna, Szekspir i teatr renesansowy, kulturowa historia ludowych przedstawień oraz współczesny teatr brytyjski.
Pracował również jako scenarzysta, reżyser i menedżer literacki, dramaturg i aktor. Napisał między innymi książki: Christopher Marlowe’s Doctor Faustus: A Critical Study, Harmondsworth: Penguin 1987, A Preface to Shakespeare’s Comedies, London: Longman 1991. Jego monografia Staging Masculinities: Gender, History, Performance, Basingstoke: Palgrave 2002, bada sposoby przedstawiania i negocjowania męskości w teatrze. Jego najnowsza książka dotyczy magii teatru: Performing (Dark) Arts: a Cultural History of Magic in Performance, Bristol, Intellect Books 2007

logo Uniwersytetu Warszawskiego


logo Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji


logo Europejskiego Ośrodka Studiów Penologicznych
ul. Podchorążych 20, 00-721 Warszawa, pokój 56 | tel. (+48) (22) 553 07 46 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2021 Europejski Ośrodek Studiów Penologicznych